نتایج جستجو برای عبارت :

+ سیر را ناشتا بخورید

ند خون ناشتا سرنخ های حیاتی در مورد چگونگی کنترل قند خون در بدن را فراهم می کند
قند خون در عرض یک ساعت پس از خوردن غذا افزایش می یابد و پس از آن کاهش می یابد. سطح قند خون ناشتا به مقاومت به انسولین یا دیابت اشاره دارد. قندخون ناشتای کم می تواند به علت داروهای دیابت باشد.
دانستن اینکه چه زمانی باید تست آزمایش قند خون انجام دهید و چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد می تواند به حفظ سلامتی افراد مبتلا به دیابت کمک کند.
در این مطلب سعی بر این است که ق
برای خرمای بَرَنی(زاهدی)فوائد زیادی در روایات گفته شده مانند:۱.بلغم را از بین می برد،۲.خستگی مفرط اعضاء و عضلات را از بین م برد،۳.درد را از بدن خارج میکند،۴.شیطان را دور میکند،۵.پشت را محکم میکند،۶.قوه بینایی وشنوائی را زیاد میکند،۷.غذا را هضم میکند،۸.بوی بد دهان را از بین میبرد،*باید توجه داشت که هر خرمایی را میشود صبح ناشتا خورد ،ولی خرمایی زاهدی را اصلا نباید بطور ناشتا خورد،چون باعث سست شدن بدن،یا از کار افتادن عضو،ویا اگر شدید باشد مو
قرص کم کاری تیروئید  یا تیروکسین  که در ایران به اسامی تجاری  لووتیروکسین یا  لووکسین  یا یوتیروکس و... موجود است در مصرف این قرص باید نکات زیر رعایت شود :
1- مصرف قرص لووتیروکسین باید حتما با معده خالی و ناشتا انجام شود در غیر این صورت جذب خوبی نداشته و اثرات درمانی لازم را نخواهد داشت توصیه میشود قرص لووتیروکسین صبح ناشتا و با اب مصرف شود و حداقل تا نیم ساعت بعد مصرف ان غذا یا داروی دیگری مصرف نشود .
2- دارو را با اب میوه یا شیر مصرف نکنید .
3- اگ
گروهی از پزشکان ژاپنی تایید کرده اند که مصرف آب گرم ناشتا، 100٪ در حل برخی از مشکلات  موثر است مانند:   1 میگرن 2 فشار خون بالا 3 فشار خون پایین 4 درد مفاصل 5 افزایش ضربان قلب و کاهش ضربان قلب 6 صرع 7 افزایش کلسترول 8 سرفه 9 ناراحتی های بدن 10 درد گلو 11 آسم 12 سرفه
13 انسداد رگها 14 بیماری مربوط به رحم و ادرار 15 مشکلات معده 16 اشتها نادرست 17 همچنین تمام بیماری های مربوط به چشم، گوش و گلو.
18 سردرد

* نحوه استفاده از آب گرم صبح زود بیدار شوید و حدود 2 ل
در این مطلب شما را با چند نوشیدنی انرژی زای طبیعی برای شروع روزی پرنشاط آشنا می کنیم. فقط یادتان باشد که این نوشیدنی ها را باید ناشتا میل کنید.
 آب با آب لیمو ترش، چای سبز، دمنوش زنجبیل و عسل و … انرژی زا هستند
برای داشتن یک روز خوب و پر نشاط لازم است که روزتان را با انرژی و شاداب شروع کنید. برای این کار می توانید چند نوشیدنی خیلی ساده و طبیعی برای خودتان آماده کرده و به صورت ناشتا میل کنید. این کار باعث می شود از نظر روحی و جسمی شاد و سرحال باش
به خاطر این کمردردِ مجهول الدلیل مجبور شدم دوبار برم برای گرافی از کمر، بار اول که یه شربت گیاهی دادن و قرص که بخور و 15 ساعت ناشتا باش و بیا و باقی ماجرا. بار دوم توی بیمارستان میلاد رفتم برای گرافی که نامردا گفتن روغن کرچک بخور و یه قرص و 15 ساعت ناشتا و باقی ماجرا. 
بار دوم نه تنها خوردن اون روغن با عذاب قبر برابری میکرد بلکه هنوز عوارض چربیش رو دارم تحمل میکنم! صورتم زود چرب میشه، 3 تا جوش زدم روی گونه ها و وسط پیشونی و تشکیل مثلث برمودا دادن :/
خوردن سیر ناشتا مفید برای دل و روده

به عملکرد مناسب کبد و مثانه کمک می کند و برای مشکلات شکم مانند اسهال موثر است. اشتها و هضم را تحریک و هم چنین به کنترل استرس کمک می کند که از اسید معده جلوگیری می کند و معمولا زمانی ترشح می شود که عصبی می شوید.
آیا تا به حال این جمله را شنیده اید ؟
مهم ترین عامل بیماری مایعات است !
مطمئنا نشنیده اید ؛ الان هم پیش خودتون میگید این حرف مزخرف مال چه کسی است.
اما اگر ازتون بپرسم نظرتون راجع به جملات زیر چیه ؟ میگید کاملا درسته و عقلانی هم هست .
انسان باید روزانه 8 لیوان آب بخورد !
یک سوم بدن انسان را آب تشکیل داده و باید زیاد آب مصرف کنیم !

کلیه های انسان در اثر بی آبی خشک خواهد شد !
اگر کم آب بخوریم دچار سنگ کلیه میشویم !
دیابتی ها باید صبح ناشتا سه لیوان آب ب
کم کردن اندازه غذا و پرهیز از غذای رنگارنگ (خوردن غذای ساده سه ترکیبی)خوردن زنیان و گردو با همگوشت خشک خوردنپرهیز از خوراک های چاق کنندهداروی کاهنده اشتها (بقلة الفاطمه) قبل از وعده غذایی (یک قاشق چای خوری)خوردن دم کرده سنای مکی (دو قاشق غذا خوری) و یک قاشق شوید و سویق جو (ناشتا دو قاشق غذاخوری)استفاده از روغن شحم گاو جهت مصرف روزانه به جای روغن های دیگرحمام رفتن هر روز و به صورت ناشتا (سونا) و ریختن آب سرد بر بدنخوردن خرفه یا تخم خرما نیم ساعت ق
کم کردن اندازه غذا و پرهیز از غذای رنگارنگ (خوردن غذای ساده سه ترکیبی)خوردن زنیان و گردو با همگوشت خشک خوردنپرهیز از خوراک های چاق کنندهداروی کاهنده اشتها (بقلة الفاطمه) قبل از وعده غذایی (یک قاشق چای خوری)خوردن دم کرده سنای مکی (دو قاشق غذا خوری) و یک قاشق شوید و سویق جو (ناشتا دو قاشق غذاخوری)استفاده از روغن شحم گاو جهت مصرف روزانه به جای روغن های دیگرحمام رفتن هر روز و به صورت ناشتا (سونا) و ریختن آب سرد بر بدنخوردن خرفه یا تخم خرما نیم ساعت ق
چرا سیر را ناشتا بخوریم؟

در مورد خوردن سیر با معده خالی نظرات متفاوتی وجود دارد. ممکن است شنیده باشید که افراد آن را به عنوان نسخه خانگی می دانند که تاثیر بسیار کمی دارد اما افراد زیادی هستند که به فواید سیر ایمان دارند. مطالعات نشان می دهد اگر سیر با معده خالی و ناشتا خورده شود، درست مثل یک آنتی بیوتیک طبیعی است. سیر حاوی الایسین است که اثر ضدباکتریایی قوی دارد و می تواند عفونت را درمان کند. خوردن سیر با شکم خالی برای پیش گیری و درمان
اما اگر ازتون بپرسم نظرتون راجع به جملات زیر چیه ؟ میگید کاملا درسته و عقلانی هم هست .
دیابتی ها باید صبح ناشتا سه لیوان آب بخ
↶بـرنـامـه عبـادی هر مـاه بـارداری↷
1⃣ مـاه اول مـاه قلـب اسـتچون چهار هفته اول زندگی جنینقلب فعالیت خود را آغاز می‌کند.
↫◄ روزهای پنج‌شنبه و جمعهسوره #یس و #صافات بخواندو به شکم بدمد
↫◄ صبح‌ها کمی سیب شیرین بخورد روزهای جمعه قبل از صبحانه انار میل کندو قبل از طلوع آفتاب اندکی از تربت بخورد 
↫◄ نمازهای یومیه را در اول وقت بجا آوردو قبل از نماز حتماً اذان و اقامه بگویدو دستانش را روی شکم بگذارد 
↫◄ هر روز بر دو عدد خرماسوره #قدر بخوان
دیابتی ها باید صبح ناشتا سه لیوان آب بخ

لباس هلتان اتو دانه...
لباس هاتون رو اتو دادین ؟!

هم مله سره مه نگرن شوه کی وه اتو داین...
هم بالای سر من نگیرین فردا صبح با اتو دادن !

صو بووسن ده زیره قرآن ردتان بکم بعد بچن هاااا...
فردا صبر کنین از زیر قرآن ردتون کنم بعد برین مدرسه !

باوگتان شوهکی صمون داخ دیاره ناشتا تخم مرغ بخوه نو بچن...
فردا صبح  پدرتون  صمون داغ برای ناشتا میاره تخم مرغ بخورین بعد برین ...

صدرا سره مه خور هم بی ناشتا نچیت جوره اوسالل...
صدرا  سر منو بخوری هم بدون صبحا
خواص مصرف ناشتا یک لیوان آب ولرم با عسل و آب لیمو، بدن را پاک سازی می کند...
خواص عسل معجزه ای برای سلامتی بدن
مصرف عسل باکتری هایی را که آکنه ایجاد می کند، از بین می برد. با استفاده از عسل به صورت موضعی
می توان زخم های دیابتی را درمان کرد.سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث نرمی آن می شود،
ادامه مطلب
... داستان‌هایی از شهر سبزه‌وار برای نادعلی روایت می‌کرد . از اوباش‌های دروازه‌ عراق . وابستگی اوباش را به آلاجاقی ، به‌نشانی ، برای نادعلی برمی‌شمرد . می‌گفت که قمارخانه‌دارها ، هرزگان بی‌کار ، کاردکش‌های دله ، چه نشست و برخاست‌هایی با آلاجاقی دارند :
- این قماش آدم‌ها ، دست‌های آلاجاقی هستند . گاه‌به‌گاهی برایشان سفره پهن می‌کند . برای آلاجاقی آن‌ها حکم سپاه را دارند . منتها بی‌توپ و تفنگ . زره و شمشیر هم به دست و بال‌ِشان نیست . مو
وقتی صبح ناشتا یه کپسول شیشه ای بندازی بالا و اینقدر انرژی جمع شه تو سلولات که حتا نتونی یه جا بند شی اینطور میشه دیگه.کل امروزو زبان خوندم اونم به همراه موزیک زیبای اندی که میفرماد: بلا شیطون خودم، دشمن جون خودم.قربون خوشگلیات ، دل داغون خودم :)) سرمو بلند کردم دیدم تا درس 90 رفتم یه کله و بعد که آریان ازم پرسید درس چندم تا برگرده و جوابمو ببینه تا 93 خوندم  مدتها بود اینقدر بازدهی نداشتم 

تقویت حافظه
- حلال خوری
- آیة الکرسی و قرآن حفظ کردن
- رو به قبله غذا خودن و نشستن
- خوردن گوشت خوب
- دیدار علماء و بزرگان و مؤمنین 
- شیرینی خوردن مثل خرما
- عدس خوردن
- دائم الوضوء بودن حتی موقع خوابیدن
- اطاعت والدین
- شنیدن احادیث و کلام اهلبیت(ع) و عمل به آنها
- شنیدن کلام علماء و عمل به آنها
- خوردن عسل مخصوصاً صبح یک قاشق ناشتا باشه بهتره
- ...
از ترکیب عسل و دارچین می توان برای تهیه یک  معجون جهت جلوگیری از انباشت چربی در بدن استفاده کرد.
به همین منظور برای ساختن این معجون بسیار مفید باید عسل و دارچین را در مقداری آب جوش محلول کرده و به طور منظم روزی دوبار هم صبح ناشتا و هم شب قبل از خواب از این نوشیدنی استفاده کرد.
پس از مدتی خواهید دید که این نوشیدنی اثرات خود را به طور معجزه آسایی بر بدن می گذارد.
منبع : عسل سیتی
درمان آرتروز
در درمان آرتروز مقداری عسل خالص را روی پارچه تمیز پهن کنید و روی مفاصل بگذارید
و هر 24 ساعت یکبار این کار تجدید شود و همچنین در درمان دردهای زانو ،
آرنج و رگ ها و ماهیچه ها هر روز صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری عسل بخورید و با کمی عسل موضع درد را ماساژ دهید .
درمان کوفتگی و خون مردگی
روش های درمان
جهت مداوای کوفتگی دست و پا و ... مقدار مساوی عسل و گلیسیرین را مخلوط نموده و به محل کوفتگی بمالید بهبود آن را تسریع می کند .
برای درمان خونمردگی ز
درمان نفخ معده
امام صادق می فرماید : خوردن عسل با سیاه دانه جهت رفع گازهای شکم ( نفخ معده ) مفید است .
روش های درمان
کره و عسل برای نفخ معده مفید است .
یک قاشق چای خوری پودر زنیان را با یک استکان عسل مخلوط نموده و بعد از هر وعده غذا یک قاشق چای خوری میل نمایید .
درمان ترش کردن معده
در موقع ترش کردن معده و باد گلو ( آروغ زدن ) و بدون اراده آب از دهان جاری شدن که از علایم سردی معده است
جهت معالجه باید تا بهبودی کامل صبح ناشتا به میزان یک قاشق مرباخوری عس
مصرف سیر با معده خالی باعث تحریک هضم و اشتها می‌شود و می‌تواند استرس را کنترل کند. کنترل استرس، باعث توقف ترشح اسید معده که ناشی از عصبی شدن است می‌شود. مصرف سیر خام به صورت ناشتا با توجه به تجربیات بعضی از مردم، توانسته است مشکلات عصبی را در آن‌ها درمان کند. همچنین سیر درمان مؤثری برای اسهال است.
۲. کاهش فشار خون و بیماری‌های قلبی
مصرف سیر برای افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند، گزینه مناسبی است. مصرف سیر نقش مفیدی در گردش خون بدن دارد
آب را ناشتا بخورید! اگر بدن شما هم دچار کم‎آبی صبحگاهی است؛ این مطلب را حتما بخوانید.
اولین ماده مغذی برای وقتی که چشم‎های‏تان را باز می‎کنید؛ آب است!
خوردن آب به صورت ناشتا معجزه می‎کند! معروف است که زنان ژاپنی بدن‌هایی لاغر، بدون چربی و سالم دارند. اگرچه به طور حتم ژنتیک در این قضیه نقش دارد اما بسیاری ادعا می‌کنند رسمِ صبحگاهی‌ آنها در این میان بی‌تأثیر نیست. به طور خلاصه، بیشتر زنان ژاپنی بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و به صورت ن
خواص سیاه دانه در تنظیم قندخون
به گزارش روابط عمومی کلینیک تخصصی دیابت التیام بررسی ها نشان می‌دهد سیاه دانه در ثبات قند خون و پیشگیری از عوارض جانبی مخرب دیابت آن کارساز است. براساس یک بررسی انجام‌گرفته بر روی ۷ مطالعه مکمل‌های سیاه دانه در کنترل قند خون ناشتا و قند خون عادی موفق بود. همچنین در یک مطالعهٔ دیگر که بر روی ۹۴ نفر صورت گرفت مصرف روزانهٔ سیاه دانه به‌مدت ۳ ماه توانست قند خون ناشتا، قند خون عادی و مقاومت به انسولین را به‌طور
در این زمان ها هرگز قهوه ننوشید

بسیاری از کارشناسان معتقدند که انتخاب زمان برای نوشیدن قهوه بسیار مهم است و همچنین نوشیدن قهوه با معده خالی عوارضی را برای بدن به همراه دارد.همانطور که می دانید قهوه یکی از نوشیدنی های بیشتر افراد بخصوص نسل جوان است که آن را به چای یا نسکافه ترجیح می دهند و در روزهای سخت کاری و مشغل های ذهنی آن را می نوشند. این نوشیدنی پر طرفدار علاوه بر مزیت های فراوان مثل کاهش خطر ابتلا به زوال عقل، افزایش سوخت و ساز بدن
نکات مهمی که در مصرف سیر به صورت ناشتا باید رعایت کنید

این روشی است که می توانید روز خود را با سیر شروع کنید.
1. مطمئن شوید سیر تازه است. به این دلیل که اگر سیر برای مدت طولانی نگه داری شود، ترکیبات الاسین به طور چشمگیری کاهش می یابد.
2. اگر قسمتی از پوست سیر را کندید بقیه آن را در یخچال نگه دارید. آن ها خاصیت ضد باکتری دارند که با نشانه های بیماری مبارزه می کنند
3. قطعه کوچکی از قسمتی که پوست کندید را بخورید. خوردن سیر بزرگ با شکم خالی می تواند ب
در بسیاری از موارد شنیده ایم که می گویند برای داشتن سلامتی لازم است روزانه هشت لیوان آب نوشیده شود، اما طب اسلامی این گفته ها را رد می کند. زیرا هر فردی طبق مزاج خود باید دستورات مختلفی را انجام دهد و نمی توان به همه این توصیه را نمود. مثلاً کسی که مزاج بلغم دارد قاعدتاً بدنش به این میزان آب نیاز ندارد و با خوردن این مقدار آب دچار افزایش سردی و تری می شود، مخصوصاً اگر صبح ناشتا آب سرد بنوشد؛ به این دلیل که معده خالی است و سردی آب به راحتی به معده
تقویت حافظه
امام رضا می فرماید : « عسل را با زنجبیل پرورده بخورید تا حافظه قوی گردد .»
کسانی که دچار فراموشی می شوند و مطالبی را خونده و زود از یاد می برند و یا چیزی را در جایی گذاشته زود فراموش می کنند
و همچنین سفارشات یا دستورات اداری و حتی نام و نشان دوستان از خاطرشان محو می شود
دستورات زیر تا اندازه ای موثر واقع می شود .
هر روز صبح ناشتا نصف استکان عسل خالص را در آب ولرم حل کرده و بنوشید .
هر روز 3 عدد زنجبیل کوبیده را با عسل خالص میل نمایید فرا
                                                لا اله الا الله سبحان الشافی الکافی
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه را بول بسیار آید در اول صبح ناشتا هفت بار از آیه لو انزلنا هذا القران تا آخر سوره حشر را بخواند
شفا یابد
واگر حبس البول داشته باشد باید زیاد قران بخواند تا رفع شود
اگر عسر البول ( سختی خروج بول) داشته باشد یا دچار قولنج شده باشد آیه زیر موثر است
ثم قست قلوبکم من بعد ذلک فهی کالحجارة او اشد قسوة وان من الحجارة لما یتفجر منه الانها
خوردنی های چاق کننده:
• شیر، عسل، میوه به با هسته، برگ چغندر،مویز ۲۱ عدد ناشتا
• خوردن گوشت (کبوتر و گوسفند)
• حلیم خوردن
• گوشت و شیر را با هم پخته و خوردن
• خوردن غذای کواکب (غذایی متشکل از ماش و عدس و نخود) / ترید خوردن (گوشت)
ادامه مطلب
سویق چیست ؟ سَویق، آرد حبوبات تفت داده شده است و انواع مختلفی دارد از سویق جو گرفته تا سویق گندم و سویق عدس که هر کدام برای خود خواص خودشان را دارد و به راحتی می‌توان آن‌ها در منزل تهیه کرد. سویق را ممکن است با اسم قاووت و پوره هم معرفی کنند.سویق‌ها به طور عمده برای تقویت بدن استفاده می‌شوند. به عنوان مثال برای کودکان در سن رشد، می‌شود از سویق استفاده کرد.
تفاوت سویق و قاووت یا قووتو :
بعضی سویق را با قاووت و قُوَّتو اشتباه می‌گیرند. ولی سویق
آب جعفری قلیایی ترین سبزیجات و به همین خاطر هم خاصیت سمزدایی بالایی داره.روزانه یک شات ناشتا آب جعفری و لیموترش تازه بدلیل داشتن مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین ث باعث کاهش چربی، و متعادل کردن چربی پوست میشه و به کاهش آکنه و جوش و درخشندگی پوست و کاهش چین و چروک کمک میکنه.همچنین یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو کمبود ویتامین و مواد معدنی هست. که آب جعفری بدلیل مقادیر بالای ویتامین ها و مواد معدنی مثل آهن و مس با افزایش گردش خون در سر به تق
توجه داشته باشید که خوردن چند نوع میوه همراه هم مضر است، بعد از خوردن یک نوع میوه ، نیم ساعت صبر کنید و بعد میوه دیگری میل نمایید. میوه ها باید به عنوان میان وعده مصرف شود، زیرا خوردن میوه ها همراه غذا یا با فاصله کمی قبل یا بعد از آن باعث فساد هضم می شود. میوه های تر (آب دار ) مخصوصا خربزه، هندوانه و انگور را ناشتا میل نکنید. در هر فصلی میوه مخصوص آن فصل را میل کنید، برای مثال در زمستان خوردن هندوانه مضر است. نوشیدن آب و مایعات دیگر همراه میوه ها
نکات ضروری قبل از جراحی بینی ۲ :
_ جراحی بینی یک عمل مینور میباشد که میانگین زمان آن تا مرخص شدن شخص حدود شش ساعت به طول می انجامد.
_ حتما از ۸ ساعت قبل از عمل ناشتا باشید یعنی هیچ چیزی حتی آب هم نباید در این هشت ساعت نوشیده شود زیرا در هنگام بیهوشی اگر چیزی داخل معده باشد ممکن است محتویات معده برگشت کرده و وارد مجرای تنفسی گردد هرچند وجود یک لوله پلاستیکی در نای شما هنگام جراحی خطر این حادثه را پایین می آورد اما اگر معده خالی نباشد باز هم احتمال
بسم الله الرحمن الرحیم
ادامه خواص ایات یس:
21=جهت رفع بیماری نوشته در آب اندازد و سه روز ناشتا آبش را بخودر: اتخذ من دونه الهة ان یردن الرحمن بضر لا تغن عنی شفاعتهم شیئا  و لا ینفذون
22= جهت رفع چله زنان در آب خوانده و با آن آب غسل کنید: انی اذا لقی ضلال مبین
23= اگر نوشته بر کعب پا بندد مانده نمی شود : قیل ادخل الجنة قال یا لیت قومی یعلمون
24= جهت دفع تب بر نخی خوانده به گردن ببندد : انی امنت بربکم فاسمعون
25= جهت درد کمر بشمک و زعفران نوشته با خود دارد: ب
⭕️ دکتر محمد ابراهیم ابراهیمی؛ پزشک عمومی در مورد داروی امام کاظم ع در مصاحبه با فارس :

به داروی امام کاظم(ع) برای پیشگیری اعتماد کنید

در آموزه های طب سنتی و اسلامی توصیه های فراوانی وجود دارد که به پیشگیری از ابتلا به بیماری ها کمک می کند. یکی از این آموزه ها، داروی امام کاظم (ع) است. استفاده از این دارو در شرایطی که ویروس کرونا وارد ایران شده است برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. هلیله سیاه، صمغ مصطکی و شکر قهوه ای از هر کدام حدود
صبح پاشدیم اومدیم عملی فیزیو
تست قند خون ناشتا دادیم
الان رو یه نیمکت یه جای دنج تو محوطه نشستم
درحالی که طلوع قمیشی رو گوش میدم
دارم به راهی که رفتم فکر میکنم
(ل اومد بقیه ش بعدا میگم)

این دفعه رو به نظرم اشتباه نکردم
حداقل خودم اینطور فکر میکنم که برخلاف همیشه راهو کج نرفتم
اما گیر آدمای اشتباه افتادم
حالام از اینجا رونده و از اونجا مونده
دیشب سر یه موضوع مسخره
که اون موقع واسه من بزرگ ترین بحران جهان بود غم عالم ریخت به دلم
دلم گریه میخواست
آب جعفریقلیایی ترین سبزیجات و به همین خاطر هم خاصیت سمزدایی بالایی داره.روزانه یک شات ناشتا آب جعفری و لیموترش تازه بدلیل داشتن مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین ث باعث کاهش چربی، و متعادل کردن چربی پوست میشه و به کاهش آکنه و جوش و درخشندگی پوست و کاهش چین و چروک کمک میکنه.همچنین یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو کمبود ویتامین و مواد معدنی هست. که آب جعفری بدلیل مقادیر بالای ویتامین ها و مواد معدنی مثل آهن و مس با افزایش گردش خون در سر به تق
امروز صبح ناشتا رفتم آزمایشگاه. شرایط آزمایش را نپرسیده بودم. محض احتیاط با شکم خالی رفتم. چقدر شلوغ بود. چقدر خون ازم گرفتند. چقدر درد قسمت‌های پایینی شکمم آزارم داد. سفارش مشتری را پست کردم. خریدهایم را انجام دادم و برگشتم خانه. سرم درد می‌کند. از ساعت یک سردرد دارم. دلتنگ هم هستم. دیشب با خودم گفتم که این حس و حال بابت پریودم است. امیدوارم که بگذرد. این روزها میل بیشتری به گذراندن وقت در اینستگرم دارم. نه برای وقت‌کشی، بلکه برای ارتباط با آد
۱. هنگام ورزش، باید مجاری تنفسی مانند، بینی، حلق و حنجره و برونشها که هوا را به داخل ریه‌ها هدایت می‌کنند کاملاً باز باشند. بنابراین باید دقت کرد که شخص دچار گرفتگی بینی و یا لوزه‌های بزرگ و متورم و برونشیت نباشد.۲. کبد، جهازهاضمه، قلب و ریه‌ها باید سالم باشند و اعمال خود را تقریباً به‌طور صحیح انجام دهند.۳. ورزش باید تا حد امکان در هوای آزاد انجام شود.۴. هنگام ورزش نباید لباس زیاد به تن کرد و کفش‌ها نیز باید فاقد پاشنه باشند.۵. سطح بدن باید
امروز تا حدی داغان(همون داغون خودمون) بودم که یهویی 7 تا قرصو با هم خوردم اونم قرصای قوی در حالی که ناشتا بودم
حالا اولش که حالم بهم میخورد بعدشم که کلا از هوش رفتم... یعنی خدا به دادم رسید
الان پیش خودتون میگین این روانیه یا هر چیز دیگه ای... ولی اگه یذره موقعیتمو میدونستین درکم میکردین
توی وب اصلیم هیچی نمیگم هیچی
ولی خب باید از بهار جان یه عذرخواهی بکنم(گرچه اینجا رو نمیبینه) «مهربون قول داده بودم امروز پست بزارم ولی خب ببخشید نمیتونم متاسفم.
1.از خواص درمانی عسل می توان به درمان مشکلات پوستی با ماسک عسل اشاره کرد و همچنین در درمان مشکلات معده یکی از بهترین داروهای طبیعی استفاز عسل و زنجبیل است.
2.دردهای معده را از بین میبرد و زخمهای معده را درمان میکند. درصورتی که عسل با سایر غذاها مصرف شود، اسید معده را کاهش میدهد.
3.تنظیم عملکرد روده و درمان کولیت با عسل ممکن می شود و مصرف مرتب و مداوم عسل باعث کار منظم و طبیعی دستگاه گوارش میگردد.
4.عسل برای تقویت و نشاط بدن موثر است، نوشیدن یک لیو
ب سنتی میوه درمانی را تقریبا برای درمان هر دردی توصیه می کند . بسیاری از بیماری های گوارشی ، عفونی و پوست و مو با میوه درمانی اصولی درمان پذیرند.
به گزارش افکارنیوز، هر میوه ای که در طبیعت یافت می شود، قطعا دارای خواص بی شماری است و بسیاری نیز خواص درمانی دارند.
میوه های شفابخش از نگاه طب سنتی میوه هایی هستند که از لحاظ ارزش غذایی بسیار مفید هستند.
میوه ثمر طبیعت و تنزیلى از میوه‌ هاى بهشتى است. کسانى که مرتب با انواع میوه‌ ها خود را تغذیه 
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ورزش کردن با شکم خالی اثرات مثبت "عمیقی" بر سلامتی داشته و به افراد کمک می‌کند تا میزان قند خون خود را در مقایسه با ورزش کردن بعد از خوردن غذا بیشتر بتوانند کنترل کنند.
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از ایسنا، بدن افرادی که با شکم خالی و پیش از خوردن غذا ورزش می‌کنند در استفاده از انسولین کارآمدتر می‌شود که این امر به اصطلاح "حساسیت به انسولین" خوانده شده و به طور کلی به عنوان نشانه‌ای از سلامتی در نظر گرفته می‌شود.
کن
خواص سیر

خوردن سیر
مجاری تنفس و خون را پاک می کند و با این کار از شدت و زحمت تنگ نفس کاسته و
گاهی موجب درمان آن می شود.از سالهای دور تا کنون از سیر برای تصفیه خون
استفاده می شده است. سیر حاوی ترکیبات گوگرد است که سیستم ایمنی بدن را
تحریک کرده و پتانسیل بالایی در نابودی تومورهای سرطانی دارد.در این مطلب
از سایت علم سرا می خواهیم درباره عمده ترین خواص سیر ترشی و خام و عسل ناشتا و تازه برای مو و پوست در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ا
خواص سیر

خوردن سیر
از سایت علم سرا می خواهیم درباره عمده ترین خواص سیر ترشی و خام و عسل ناشتا و تازه برای مو و پوست در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ا
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
خواص سیر

خوردن سیر
از خواص برگه زردآلو در طب سنتی هرچه بگوییم کم گفته ایم و در طب قدیم ایرانی به مصرف این خوراکی خوشمزه و لذیذ بسیار سفارش شده است. از برگه زردآلو می توان برای از بین بردن بوی بد دهان و کاهش التهاب معده استفاده کرد. برگه زردآلو را هم به عنوان خوراکی، مصرف می کنند و هم برگه ها را با آب جوشانده و خیس کرده و سپس میل می کنند. طبع زردآلو در نظر طب سنتی ایرانی سرد و تر شناخته شده است و زردآلو دارای خواص داروئی فراوانی است که در زیر به چند مورد آن اشاره خوا

متخصص طب سنتی درمورد خواص مصرف ریحان گفت: ریحان بازکننده انسداد عروق مغزی به ویژه در بیمارانی که دچار سکته مغزی شدند است همچنین این سبزی تقویت کننده معده و برطرف کننده نفخ به شمار می‌رود.

متخصص طب سنتی با اشاره به خواص درمانی خاکشیر و ریحان گفت: خوردن عصاره ریحان با شکر جهت رفع درد سینه‌، تنگی نفس و سرفه موثر است.
فرشته فقیهی در ارتباط با خواص خاکشیر اظهار داشت: خوردن یک تا دو قاشق غذاخوری خاکشیر با یک استکان آب جوش و کمی نبات هنگام صبح
نوشیدن آب‎نمک ناشتا خواص حیرت‎انگیزی دارد که در سلامتی انسان مؤثر است.

تاکنون از فواید مصرف خوراکی‎‎‎های متعددی برای ناشتا شنیده‎‎اید، اما شاید کمتر خوردن آب‎نمکناشتا به شما پیشنهاد شده باشد! این نوشیدنی به ظاهر ساده خواصی دارد که دانستنش خالی از لطف نیست.
هضم سالم
صبح دوره‌ای مهم برای زندگی افراد است. چون صبح‌ها می‌توانیم همه چیز را برای افزایش عملکردمان در آن روز به‌دست آوریم و انرژی روزانه‌مان را تا حدودی تـأمین کنیم. صبح
 خوردن آب گرم با معده خالی و هنگام بیدارشدن از خواب سحرگاهی بهترین و طبیعی ترین راه درمان برای بیماری هاست .

خوردن آب سرد در ناشتا ممنوع 

( خوردن آب سرد در ناشتا باعث کولیت و مشکلات روده  همچنین سردی معده و  مشکلات شدید گوارشی  میشود )

۱۵ فایده خوردن آب گرم در اول صبح

1 - سم
زدایی :آب گرم
بهترین ترکیبات طبیعی است که به عنوان یک سم زدا در سیستم بدن عمل می کند. بنابراین،
یک لیوان آب گرم هر روز صبح می تواند برای بهینه سازی فرایند سم زدایی بدن و از
لاغری اندام های مختلف بدن، تحت برنامه ها و رژیم های لاغری متفاوت، امروزه به عنوان یک امر بسیار مهم برای اکثر افراد تلقی می شود. برنامه رژیم لاغری یک ماهه نیز از این قبیل رژیم هاست که به شما کمک می کند تا در مدت زمان 30 روز، به وزن دلخواه و تناسب اندام برسید. در برنامه رژیم لاغری یک ماهه، یک رژیم خاص را برای شما بیان خواهیم کرد که با رعایت این رژیم در طول یک ماه، می توانید تا ده کیلوگرم وزن خود را کاهش دهید. این امر امکان پذیر است اگر شما اراده قو
سلام دوستان
من یه دختر 22 ساله هستم، من یه مشکل پوستی دارم، پوست من گندمی و صافه، ولی پشت گردن من به شدت سیاهه، هر کاری کردم این سیاهی از بین نمیره، دکتر پوست میگه این بیماری آکانتوزیس نیگریکانس هست و درمان خاصی نداره، بیشتر در افراد چاق و دیابتی بروز داره، البته من چاق نیستم و قند من هم هفته پیش ناشتا 81 بود که نرماله.
پدر و مادر من چنین مشکل پوستی ای رو ندارن، برادر من هم نداره، ولی پدر من مبتلا به دیابت هست،  قندش حدود 180 است حالا دکتر میگه احت
سیاه دانه و عسل

سیاهدانه گیاهی یک ساله و گلدار و بومی جنوب غربی آسیا است . دانه های سیاه دانه
تیره رنگ ، سه گوش و دارای بویی مخصوص است . این گیاه در نواحی مختلف
ایران یافت می شود . از قدیم الایام تا کنون از دانه های این گیاه به عنوان
ادویه استفاده می شود .در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره طرز تهیه و خواص و مضرات مصرف معجون سیاه دانه و عسل برای بارداری و لاغری و معده در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .
سیاه دانه و عسل

ادویه استفاده می شود .در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره طرز تهیه و خواص و مضرات مصرف معجون سیاه دانه و عسل برای بارداری و لاغری و معده در دسته پزشکی و سلامت برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .
سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل

فندوق یکی از دانه های چرب پرطرفدار است که معمولا در آجیل مغز و یا آجیل های مخلوط تخمه دار استفاده می شود. این دانه بیشتر در ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و آمریکا ست.
فندوق یکی از دانه های شیرینی ست که به دو صورت خام، تف داده و یا با پوست قابل استفاده است.
مانند بقیه دانه ها، فندوق هم ارزش غذایی بالایی دارد و حاوی مقدار زیادی پروتئین، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی ست. در ادامه برخی از فواید فندوق را بررسی خواهیم کرد.
ارزش غذایی کامل
فندوق دارای مشخص
به موارد ذیل دقت فرمایید
1-روزانه ناشتا صبحانه یک لیوان آب ولرم+یک قاشق آبلیمو
2-برای پخت غذا حتما از روغن کنجد و نمک دریا استفاده شود
3-به جای قند از خرما+عسل+توت+کشمش استفاده شود
4-از برنج قهوه ای استفاده شود در نبود آن از برنج ایرانی
5-از نان جو و سبوس دار حتما استفاده شود و از نان سفید خودداری شود در استفاده
6-از خوردن نوشیدنی های گازدار و قندی و شیرینی جات کلا پرهیز نمایید
7- روزانه 6 الی 8 لیوان آب میل شود
8-هر شب قبل از خواب یک لیوان شیر کم چرب می
سلامتی خیلی مهمه 
وقتی به خودت میرسه مهمتر میشه 
وقتی پای نزدیک ترین اعضای خانوادت میرسه مهمترین میشه ... 
عهد کرده بودم که دیگه هیچ وقت بد (تند، پرگاز، لایی کشیدن، بوق زدن و ...) رانندگی نکنم
ساعت حدودا ۶و ربع بود که تازه از پارکینگ دانشکده اومده بودم بیرون... 
گوشیم زنگ خورد. مامانم بود. فقط گفت زود بیا بابات حالش بد شده  
نفهمیدم چجوری اومدم ولی تو اون ترافیک ، ۱۰ دقیقه بعد جلو در خونه بودم ! مسیری که شاید در حالت عادی ۳۰ دقیقه راهه!
رسیدیم درمو
براى تو مینویسم؛ حالم خوب است. هر شب سرِ وقت میخوابم، معده ام خوب شده است و دیگر قرص نمیخورم. صبح ها هفت بیدار میشوم و قبل از رفتن سرِ کار صبحانه ى کامل میخورم. کار خوبى دارم. با یک مرد چهل و اندى ساله خانه اى اجاره کرده و به اصطلاح مستقل شده ام و دستم در جیب خودم است. بعد از ظهرها به کافه ى کوچکى که نزدیک خانه است میروم، فرانسه سفارش میدهم، با شیر سرد. کارهاى روزمره را چک میکنم و به تابلوهاى روى دیوار نگاه میکنم. از کافه که بیرون مى آیم به پارک ساح
براى تو مینویسم؛ حالم خوب است. هر شب سرِ وقت میخوابم، معده ام خوب شده است و دیگر قرص نمیخورم. صبح ها هفت بیدار میشوم و قبل از رفتن سرِ کار صبحانه ى کامل میخورم. کار خوبى دارم. با یک مرد چهل و اندى ساله خانه اى اجاره کرده و به اصطلاح مستقل شده ام و دستم در جیب خودم است. بعد از ظهرها به کافه ى کوچکى که نزدیک خانه است میروم، فرانسه سفارش میدهم، با شیر سرد. کارهاى روزمره را چک میکنم و به تابلوهاى روى دیوار نگاه میکنم. از کافه که بیرون مى آیم به پارک ساح
درمان انگل های دستگاه گوارش
کرم آسکاریس
8 گرم گل بومادران را با 100 گرم عسل مخلوط نموده و یک قاشق غذاخوری قبل  از صبحانه میل نمایید آن کشنده کرم آسکاریس و بعضی از انگل های دستگاه گوارش بوده
و سبب مرگ و دفع آنها می گردد .کرم کدوروش های درمانبزرگسالان50 تا 100 گرم تخم کدو را کوبیده و با 200 گرم عسل مخلوط نموده و صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری میل نمایید .مقداری پونه را کوبیده آب آن را بگیرید و با عسل و نمک مخلوط کنید جهت دفع کرم کدو نافع است .چای آویشن در مبا
می خواهید آزمایش خون بدهید، می گویند باید ناشتا باشید. کم کمش
دوازده ساعت غذا نخورده باشید. اگر یازده ساعت لب به غذا نزده باشید می گویند جواب
آزمایشتان دقیق نیست. آن دوازده ساعت قبل هم باید غذای سبک خورده باشید. غذای
سنگین حتی بعد از دوازده ساعت هم ممکن است مانعی باشد از دقت در آزمایش شما و
علائم دقیقی که پزشک باید در وضعیت خون شما تشخیص بدهد.
اگر همه این شرایط را رعایت کردید، حالا از نظر پزشکی، شما خودتان
هستید! پزشک می تواند میزان سلامت یا بی
درمان درد مفاصل
روش های درمان
ضماد عصاره پیاز نرگس با عسل طبیعی بر اعضای دردهای مزمن عصبی و نقرس سبب از بین رفتن این دردها می گردد.
بیماران مبتلا به درد مفاصل باید جوشانده برگ زیتون با عسل صبح ناشتا یک لیوان میل نمایند .
خوردن مخلوط مساوی سرکه و عسل با انگور فرنگی سبز به علت داشتن
مواد معدنی بسیار نافع است و باید قبل از صبحانه و ناهار یک استکان میل شود .
مغز گردو را با زیره سیاه کرمانی نرم ساییده و با عسل مخلوط کرده به محل درد بمالید
در تسکین در
دوره تکنسین آزمایشگاه | دوره متصدی آزمایشگاه
علوم آزمایشگاهی شاخه ای از علوم پزشکی است که در ارتباط با آنالیز آزمایشگاهی خون، مایعات و انسان بدن انسان به منظور تشخیص بیماری، پیگیری درمان و حفظ سلامت افراد جامعه می باشد.ماموریت اصلی دوره های آموزشی تکنسین آزمایشگاه در مجتمع سلامت تهران تربیت افرادی است که بتوانند در آزمایشگاههای بالینی، بیمارستان ها و آزمایشگاه های مراکز بهداشتی با دانشی که آموخته اند مشغول به کار شوند.
با مجتمع سلامت
خواص سرکه سیب

از دوران باستان سرکه همیشه در آشپزی
مورد استفاده داشته و مردم برای منظورهای گوناگون از آن بهره می گرفتند.
حتی قدیمی ها برای درمان برخی از بیماری ها نیز دست به دامن سرکه می
شدند.سرکه سیب
محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده می باشد. الان هزاران سال است که از سرکه
برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می شود. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره مضرات و خواص سرکه سیب خانگی با عسل ناشتا برای مو و پوست و لاغری و کبد چرب و قلب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می شود. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره مضرات و خواص سرکه سیب خانگی با عسل ناشتا برای مو و پوست و لاغری و کبد چرب و قلب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
خواص سرکه سیب

شدند.سرکه سیب
1-دارچین و دیابت نوع 2
افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند می توانند روزانه مقداری دارچین را به رژیم غذایی شان اضافه کنند. مطالعات متعدد نشان می دهد که دارچین سیلان برای افرادی که در برابر انسولین مقاومت می کنند، بسیار مناسب است، زیرا ممکن است به افراد خاص برای کنترل قند خون شان کمک کند.
مطالعات دیگر نشان داده که پودر دارچین به علت داشتن مزیت طبیعی بر روی قند خون اثر می گذارد و مقاومت انسولین بدن را پایین می آورد و همچنین ممکن است برای افرادی
ممکن است افراد مختلفی با دلایلی متفاوت برای انجام یه سری از آزمایشات خود نتوانند به آزمایشگاه حضور پیدا کنند با توجه به رشد چشمگیر تجهیزات آزمایشگاه ها طبیعتا کار افراد متقاضی برای یه سری از آزمایشات هم آسان شده است. ممکن است نمونه گیری در منزل راه حل این موضوع می باشد و برای شما سوالاتی از قبیل اینکه نمونه گیری در منزل به چه صورت انجام می شود ؟ یا اینکه جواب نمونه گیری چگونه به دستتان می رسد ؟ چه آزمایشاتی را می توانید در محل یا منزل خود انج
ضعف اعصاب
روش های درمان
آبلیموی تازه یا آب پرتقال با عسل ، برای رفع اضطراب بسیار مفید است .
برای درمان ضعف اعصاب روزی یک قاشق چای خوری عسل با چند عدد خرما یا کشمش میل شود .
عسل ارزش این میوه ها را بالا می برد
و به جهت میزان بالای فروکتوز ( قند میوه ) محرک خوبی برای سوخت و ساز بدن است .
آرام بخش اعصاب
چای پوست سیب با عسل بهترین نوشیدنی آرام بخش برای اعصاب می باشد .
دم کردن پوست سیب درختی و نوشیدن آن با عسل بهترین دارو برای تسکین اعصاب متشنج و خصوصا اض
داشتم جاروبرقی می کشیدم 
شر و شر عرق می ریختم 
موکتهای زیر قالیها رو هم می کشیدم 
زیر مبلها رو سعی کردم با کمک پسر اول بکشم 
شرّررر و شرّررر عرق 
نبود 
رفته بود خرید 
با بابا 
فکر نمی کردم به این زودی بیاد 
اما اومد :/ 
فقط یک فرش رو کشیده بودم 
روفرشیها رو قبلش با نپتون کشیده بودم و جمع کرده بودم برده بودم تو اتاق 
میزعسلیها و پشتی ها رو هم
به محضی عکس عنییشو تو آیفون دیدم گفتم اِنا! باز اومد الانه گیر بده که خونه من جاروبرقی نمیخواد! و تمیزه!!!!
مقدمه:
بیماری دیابت چیست؟ آیا ما در خطر ابتلا به دیابت یا قند خون هستیم؟ مهمترین علائم ابتلا به قند خون کدامند؟ راه های تشخیص و درمان قند خون چیست؟ و ده ها سوال دیگر که احتمالا شما هم از خود این سوالات را پرسیده اید. امروز می خواهیم پاسخ تمام این سوالات را در این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. هم اینک شما با مطالعه این مطلب می توانید علاوه بر رسیدن به پاسخ سوالات فوق، درباره دیگر مسائل مربوط به قند خون و نقش و تاثیر روانشناسی در کاهش یا ا
مقدمه:
بیماری دیابت چیست؟ آیا ما در خطر ابتلا به دیابت یا قند خون هستیم؟ مهمترین علائم ابتلا به قند خون کدامند؟ راه های تشخیص و درمان قند خون چیست؟ و ده ها سوال دیگر که احتمالا شما هم از خود این سوالات را پرسیده اید. امروز می خواهیم پاسخ تمام این سوالات را در این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. هم اینک شما با مطالعه این مطلب می توانید علاوه بر رسیدن به پاسخ سوالات فوق، درباره دیگر مسائل مربوط به قند خون و نقش و تاثیر روانشناسی در کاهش یا ا
بهترین زمان خوردن گریپ فروت برای لاغری و طرز تهیه گریپ فروت

زمان خوردن گریپ فروت برای لاغری 
سلامت و آشپزی:گریپ‌فروت دارای خاصیت چربی‌سوزی است و افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند،  بهترین زمان خوردن گریپ فروت: آب طبیعی این میوه را حدود 30 دقیقه قبل از صرف وعده‌های اصلی غذایی‌شان مصرف کنند. از آنجا که نوشیدن آب گریپ‌فروت باعث افزایش شادابی و تمرکز می‌شود، بد نیست که آن را در وعده صبحانه خود بگنجانید.
مصرف نصف لیوان آب گریپ‌ فروت بع
بنام خدایی که همین نزدیکیهاست

قران مجید میفرماید :   به طعام خود نگاه کنید 

راز سلامتی حکیم بوعلی سینا  

صبحانه مهمترین وعده غذایی است ناهار کم اهمیت است یا نخورید یا کمتر بخورید وشام نیز مهم است .
بهتر است صبح را با مایعی گرم مثل چای یا شیر شروع کنید که افراد سرد مزاج بهتر است به دارچین یا
ز

سیب زمینی از زمان ناصرالدین شاه قاجار و توسط سرجان ملکم سر حلقه فراماسونری در ایران وارد کشور شد. آن زمان ایرانی ها در قیمه مقدار زیادی آلو خصوصاً آلوبخارا می ریختند که فواید بسیاری دارد.
سیب زمینی وارداتی ملکم خان مثل سیب زمینی های امروزی بزرگ و به اندازه سیب نبود بلکه کوچک و در ابعاد آلو بود به همین دلیل سیب زمینی در ابتدای ورودش به ایران به آلو ملکم مشهور بود حتی هموطنان در برخی شهرها مانند شیراز هنوز به سیب زمینی آلو می گویند.
در واقع ب
بنام خدایی که همین نزدیکیهاست

قران مجید میفرماید :   به طعام خود نگاه کنید 
                                                                                                    راز سلامتی حکیم بوعلی سینا  

صبحانه مهمترین وعده غذایی است ناهار کم اهمیت است
یا نخورید یا کمتر بخورید وشام نیز مهم است .
بهتر است صبح را با مایعی گرم مثل چای یا شیر شروع کنید
که افراد سرد مزاج بهتر است با دارچین یا زنجبیل میل کنند
 اگر میخواهید روزتان را پر انرژی و با نشاط شروع
هنگامی‌که گلوکز یا قند وارد جریان خون می‌شود، مقدار مناسبی انسولین توسط پانکراس (لوزالمعده) آزاد می‌شود که قند خون را کنترل می‌کند. در افراد دیابتی این سیستم کار نمی‌کند، در نتیجه باعث افزایش قند خون شده و به آن هایپرگلایسمی می‌گویند. هایپرگلایسمی یا افزایش قند خون، در ابتدا در قند خون پس از صرف غذا بروز می‌کند و با پیشرفت بیماری، در قند خون ناشتا نیز خود را نشان می‌دهد.
آلوئه‌ورا: نتایج مطالعات انجام گرفته حاکی از خواص ضد دیابتی این گ
قاتل خوشمزه فشار خون و کلسترول بد اینجا است؛ نه لیمو و نه آبلیمو؛ از این به بعد فقط آبغوره بخورید؛ با مجله دلتا همراه باشید.
آبغوره فقط چاشنی سوپ و سالاد نیست؛ قاتل فشار خون و کلسترول اینجا است! این ماده مغذی از خانواده بزرگ انگور، اسید های آلی مانند اسید مالیک، اسید فرمیک، اسید سوکسینیک، اسید اگزالیک، اسید گلوکولیک و قند دارد که در درمان بیماری‌ها بسیار مفید است.
مثلا بیماری اسکوربوت که به علت کمبود ویتامین c در بدن به وجود می‌آید، با غوره
خاکشیر:تمامی ما از مادربزرگ ها یا قدیمی های فامیل در مورد خواص صفرابر و ضدعطش خاکشیر (که همه مردم آن را به اسم خاکشیر می شناسند) مطالبی را شنیده ایم و نسخه های خانگی و کاربردی را می شناسیم ولی تعداد اندکی از ما با دیگر فواید خاکشیر شناخت داریم. دانه هایی که نه تنها برای درمان بعضی بیماریها کاربرد دارند بلکه میتوانند کیفیت زندگی ما را از این رو به آن رو کنند.
ارزش غذایی( 100 گرم) خاکشیر:کالری: 0پروتئین: 27. 5 گرمچربی: 33 گرمفیبر: 0
خواص خاکشیر برای سلام
فواید نوشیدن آب کرفس
فواید نوشیدن آب کرفس
آیا با فواید نوشیدن آب کرفس آشنا هستید؟ ما در اینجا شما را با خواص اعجاز انگیزاین نوشیدنی سبز رنگ آشنا خواهیم کرد. کرفس فواید فراوانی دارد بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی  بدن را دارا است و کاملا قابل دسترس و خرید است . آب کرفس تازه پر از مواد مغذی ست و خوردن آن صبح ها خصوصا ناشتا  انرژی بخش است.

کاهش کلسترول
آب کرفس مقدار کلسترول خون را به طرز باورنکردنی کاهش می دهد.

پوست و مو
این نوشیدنی پرخاصی
فواید عسل و بالنگ
خواص عسل
مصرف ناشتا یک لیوان آب ولرم با عسل و آب لیمو، بدن را پاک سازی می کند. مصرف عسل باکتری هایی را که آکنه
ایجاد می کند، از بین می برد. با استفاده از عسل به صورت موضعی می توان
زخم های دیابتی را درمان کرد.سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث
نرمی آن می شود، خط های ایجاد شده روی صورت را کاهش می دهد و خشکی آرنج و
پاشنه پا را برطرف می کند. نرم کننده حاوی عسل، از ایجاد موخوره جلوگیری می
کند و باعث براقی مو می شود.روند سوخت و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها